ربات تی‌مپ

رباتی برای کار با نقشه و موقعیت جغرافیایی در تلگرام بدون نیاز به GPS

آیا تابحال نیاز به ارسال موقعیت‌جغرافیایی یا لوکیشن (Location) به دوست‌تان شده‌اید؟
در این مواقع لازم است حتما گوشی داشته باشید و اگر پای کامپیوتر یا لپتاپ نشسته باشید، نمی‌توانید به وی موقعیت موردنظر خود را ارسال کنید.

آیا تابحال نیاز به درج موقعیت‌جغرافیایی در کانال‌تان به همراه توضیحات شده‌اید؟
در این مواقع مجبور هستید موقعیت‌جغرافیایی را به صورت یک آیتم و توضیح خود را به صورت یک آیتم جدا (مجموعا دو آیتم) در کانال درج کند که امر مطلوبی نیست.

ربات ساده‌ی تی‌مپ در راستای پاسخ به 2 نیاز فوق ایجاد شده است.
همچنین در صورتی که شما یک موقعیت‌جغرافیایی دست‌تان رسیده باشد و بخواهید بدون اثری از فرستنده، آن را به دیگری بفرستید، تی‌مپ کار را برای شما ساده خواهد کرد.

امکانات ربات تی‌مپ

 • برای اولین بار در تلگرام: چسباندن «عنوان» و «توضیح» به نقشه و موقعیت‌جغرافیایی
 • بدون نیاز به GPS و گوشی و بدون نیاز به حضور در محل موردنظر
 • بدون نیاز به هیچ دانش فنی و کاملا رایگان
 • مناسب برای:
  • کانال‌هایی که عادت به درج موقعیت جغرافیایی دارند. مثل هیئات مذهبی، جلسات سخنرانی، همایش‌ها، کنفرانس‌ها، نشست‌ها، محل قرار، محل فروش کالاهای موردنظر و ...
  • کسانی که می‌خواهد یک داده از نوع «موقعیت‌جغرافیایی» برای دوست‌شان یا یک ربات دیگر ارسال کنند اما به دلیل نداشتن گوشی موبایل، امکان آن را ندارند
برای مشاهده این ربات به آدرس زیر مراجعه نمایید:

t.me/tMapBot

در ادامه پاسخ به چند سوال متداول کاربران آورده شده است...

آیا خروجی ربات تی‌مپ مثل همان ارسال Location عادی با گوشی است؟

خیر!
تلگرام دو نوع ارسال «موقعیت‌جغرافیایی» دارد: Location و Venue
اولی (Location) صرفا یک موقعیت جغرافیایی است (طول و عرض جغرافیایی) و در صورتی که گوشی داشته باشید، خودتان می‌توانید آن را تولید کنید.
اما دومی (Venue) کمی پیشرفته‌تر است و توسط شما قابل تولید شدن نیست و حاوی سه عنصر است:
 • موقعیت‌جغرافیایی (Location)
 • عنوان
 • توضیحات
Venue را فقط با ربات می‌توانید تولید کنید. با ربات تی‌مپ :)

من عنوان و توضیحات مفصلی نوشته‌ام که در کامپیوترم کامل نمایش داده می‌شود اما در گوشی کامل نمایش داده نمی‌شود. چرا؟

تلگرام عنوان و توضیحات طولانی را به تناسب سایز صفحه، بُرش می‌زند. لذا اگر نمی‌دانید مخاطب شما در چه صفحه‌ای مطالب شما را می‌بیند، بهتر است برای عنوان به حدود 5 کلمه و برای توضیحات به حدود ده پانزده کلمه بسنده کنید.
لازم به ذکر است که اگر چه عنوان و توضیحات طولانی در گوشی‌های کوچک کامل نمایش داده نمی‌شود اما کاملا قابل جستجو است یعنی اگر توضیحات شما صدخط هم باشد و حاوی مثلا کلمه «ترنج» در انتهای آن باشد و کاربر در تلگرامش کلمه «ترنج» را جستجو کند، نقشه ارسالی شما به عنوان نتیجه جستجو به وی نمایش داده می‌شود.

من ربات وردست دارم. آیا می‌توانم خروجی ربات تی‌مپ را به آن ارسال کنم؟

بله اگر شما خروجی ربات تی‌مپ را برای «کانال» می‌خواهید، ما ربات حرفه‌ای وردست را به شما توصیه می‌کنیم. این ربات قابلیت‌های ربات بینام، لینکساز، حذف، عکس‌نگار، اتچ و تی‌مپ و گِردفیلم را بدون هیچ‌گونه رد و اثر برای شما فراهم می‌کند به‌علاوه امکانات متعدد دیگر از جمله ارسال زمان‌بندی شده و ...
شما می‌توانید خروجی مطلوبی که از ربات تی‌مپ می‌گیرید را به ربات وردست‌تان ارسال کنید تا بتوانید بدون هیچ‌گونه رد و اثری از وردست یا تی‌مپ، آن را در کانال‌تان درج نمایید.

روش کار با ربات به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد، خروجی ربات شامل سه عنصر «موقعیت‌جغرافیایی»، «عنوان» و «توضیحات» است.
که سه دکمه در ربات به همین منظور تعبیه شده است. شما با فشردن هر یک از این سه دکمه، می‌توانید «موقعیت‌جغرافیایی» یا «عنوان» یا «توضیحات» را ویرایش کنید و بلافاصله خروجی را تحویل بگیرید.

برخی ربات‌ها از من لوکیشن می‌خواهند اما من ندارم. می‌توانم از تی‌مپ استفاده کنم؟

بله!
ربات‌هایی هستند که از شما «موقعیت‌جغرافیایی» می‌خواهند. مثل ربات‌های یافتن افرادی که در شعاع 10 کیلومتری شما هستند و یا ربات‌هایی که به شما می‌گویند موقعیت موردنظر را ارسال کنید تا ما نمایندگی‌ها یا مکان‌هایی که فلان کالا یا خدمات را عرضه می‌کنند، به شما نمایش دهیم.
تمام این ربات‌ها از شما Location قبول می‌کنند اما اگر شما پای کامپیوتر باشید چطور؟
بله حتی اگر گوشی نداشته باشید باز هم خوشبختانه در عمده موارد شما می‌توانید با ارسال خروجی تی‌مپ به آن ربات‌ها، مکان موردنظر خود را به آن ربات‌ها تفهیم کنید.

من می‌خواهم بجای دادن آدرس تلگرامم به دیگران، از مخاطبین بخواهم که موقعیت‌های مربوط به یک کالا، خدمات و… را برای من ارسال کنند. آیا تی‌مپ می‌تواند به من کمکی کند؟!

بله!
شما می‌توانید آدرس مربوط به صفحه وب اختصاصی خودتان (که تی‌مپ برای گرفتن موقعیت جغرافیایی و توضیحات در اختیار شما گذاشته) به صورت عمومی در کانال یا صفحات وب منتشر کنید تا افراد بتوانند موقعیت جغرافیایی خدمات یا کالا یا ... موردنظر را به همراه توضیحشان معین کنند و شما آن را در تلگرام خودتان دریافت کنید :)

ربات تی‌مپ چه محدودیت‌هایی دارد؟

ربات تی‌مپ برای استفاده عادی و نرمال ایجاد شده است و اکثر کاربران با آن هیچ مشکلی ندارند.

کاربرانی که حجم بالایی از مطالب را به این ربات میفرستند یا فوروارد می‌کنند (مثلا 20 تا مطلب با هم) و با این کار حق دیگران در دسترسی به ربات را محدود می‌کنند، به صورت اتوماتیک توسط ربات شناسایی و دسترسی آنها به مدت یک روز مسدود می‌گردد.

من پرسش دیگری دارم که در پرسش‌پاسخ‌های بالا نیامده. از کجا می‌تونم سوالم رو بپرسم؟

عبارت کمک را به ربات تی‌مپ ارسال کنید. پاسخ برخی از سوالات متداول نیز در آنجا داده شده است. اگر باز هم پاسخ سوال خود را نیافتید؛ می‌توانید از طریق این آیدی تلگرامی با ما در تماس باشید.

بازگشت به صفحه اول